Uniwersytet Kazimierza Wielkiego - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Filologia, spec. lingwistyka stosowana (j. angielski z j. niemieckim)

Informacje o programie studiów

Kod: SP-F-ANz
Nazwa: Filologia, spec. lingwistyka stosowana (j. angielski z j. niemieckim)
Tryb studiów: stacjonarne
Rodzaj studiów: studia pierwszego stopnia
Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
Kierunki, specjalności i specjalizacje poznawane w ramach wszystkich toków nauczania programu (w przypadku tego programu zdefiniowano tylko jeden możliwy tok nauczania). Kierunki: filologia
Kierunki, specjalności i specjalizacje poznawane tylko w ramach niektórych toków nauczania programu (związane z konkretnymi etapami). Kierunki do
wyboru:
filologia lingwistyka stosowana (język angielski z językiem niemieckim)
Jednostki organizacyjne oferujące ten program studiów Jednostki: Kolegium I (od 2019) [ inne programy w tej jednostce ]
Wydział Humanistyczny (od 1000 do 2018) [ inne programy w tej jednostce ]

Jeśli interesują Cię konkretne, indywidualne wymagania, jakie musisz spełnić na aktualnym etapie studiów, to zajrzyj do modułu zaliczeń etapów:

moje zaliczenia etapów

Główny tok nauczania

Dodatkowe informacje

Warunki przyjęcia:

świadectwo dojrzałości / egzamin wstępny

Możliwe do uzyskania certyfikaty:
  • Licencjat na kierunku filologia w zakresie lingwistyki stosowanej (j. angielski z j. niemieckim)
Uprawnienia zawodowe:

Absolwent studiów pierwszego stopnia na kierunku: filologia o specjalności: lingwistyka stosowana ma wiedzę z zakresu dwóch języków i w mniejszym stopniu literatury i kultury odpowiadających im obszarów językowych oraz zdobył umiejętność wykorzystywania tej wiedzy w pracy zawodowej. Umie gromadzić, przetwarzać oraz przekazywać pisemnie i ustnie w obydwu językach informacje zarówno pracując na samodzielnym stanowisku, jak też włączając się do pracy zespołowej. W toku studiów poznał pierwszy język na poziomie biegłości C1 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy. Włada też językiem specjalistycznym niezbędnym do wykonywania zawodu. Poznał też drugi język obcy na poziomie biegłości C1. Opanował dwa języki obce w stopniu mogącym stanowić podstawę do uzyskania kwalifikacji tłumacza przysięgłego. Absolwent może podjąć pracę w następujących dziedzinach: tłumaczenia, edukacja, dziedziny sektora usług wymagające znajomości języków obcych, handel zagraniczny, stanowiska w administracji państwowej wymagające znajomości języków obcych.

Dalsze studia:

możliwość ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia i studia podyplomowe

Treści nauczania:

Program kształcenia opracowany na podstawie przepisów rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 2 listopada 2011 r. w sprawie Krajowych Ram Kwalifikacji (Dz. U. Nr 253, poz. 1520), rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 5 października 2011 r. w sprawie warunków prowadzenia studiów na określonym kierunku i poziomie kształcenia (Dz. U. z 2014 r., poz. 131 j.t.) oraz Uchwały Senatu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego Nr 156/2012/2013 z dnia 25 września 2013 r. w sprawie określenia efektów kształcenia dla kierunku studiów (http://www.ukw.edu.pl/akty-prawne/)

J.K. Chodkiewicza 30
85-064 Bydgoszcz
tel: +48 52 32 66 429 https://ukw.edu.pl
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0 (2024-03-22)