Liczba godzin: |
15
|
Limit miejsc: |
(brak limitu) |
Zaliczenie: |
Zaliczenie na ocenę |
Rygory zaliczenia zajęć: |
zaliczenie na ocenę
|
Literatura uzupelniająca: |
1. Pilawski Marek, „Fizyczne podstawy elektrotechniki”, WSiP, Warszawa 1987.
|
Metody dydaktyczne: |
ćwiczenia laboratoryjne
|
Metody dydaktyczne - inne: |
Praca symulacyjna przy stanowisku komputerowym
|
Literatura: |
1. Jarosław Szóstka „Mikrofale. Układy i systemy”, WKŁ, Warszawa, 2006.
2. Harry E.T., „Techniki i urządzenia mikrofalowe”, WNT, Warszawa 1978.
|
Efekty uczenia się: |
[K_W3] Ma zaawansowaną wiedzę szczegółową dotyczącą wybranych zagadnień z zakresu informatyki
[K_W4] Ma wiedzę o głównych trendach rozwojowych informatyki
[K_K2] Rozumie rolę i znaczenie korzystania z najnowszych osiągnieć nauki i techniki w IT w rozwiązywaniu problemów badawczych i praktycznych
W1: Ma zaawansowaną wiedzę szczegółową dotyczącą oprogramowania typu EDA dla systemów teleinformatycznych 5G [K_W3].
W2: Ma wiedzę o wpływie i znaczeniu mikroelektroniki na rozwój informatyki [K_W4].
K1: Rozumie wpływ najnowszych rozwiązań techniki mikrofalowej przy realizacji projektów praktycznych w sektorze IT [K_K2].
|
Metody i kryteria oceniania: |
Kolokwium zaliczeniowe, praca przy komputerach, możliwe oceny:
<60% pkt. - ndst
60-70% pkt. - dst
70-80% pkt. - dst+
80-90% pkt - dobry
90-95% pkt - dobry+
>95% pkt - bardzo dobry
|
Zakres tematów: |
Wprowadzenie do oprogramowania typu EDA (Electronic Design Automation), służącego do symulowania układów analogowych i cyfrowych, zaprojektowanych głównie z myślą o analizie obwodów w układach scalonych i na płytkach drukowanych. Projektowanie linii transmisyjnych i linii mikropaskowych (MS, CPS, CPW). Dobór parametrów dla linii. Analiza czasowa i analiza częstotliwościowa podstawowych linii transmisyjnych. Projektowanie filtrów mikropaskowych. Analiza częstotliwościowa filtrów mikropaskowych: dolnoprzepustowych (LPF), pasmowoprzepustowych (BPF), Butterwortha,Czebyszewa, Bessela, Cauera-Czebyszewa.
|